Poštové umenie sú aj bežné médiá pohľadnice, papier, koláž, či pečiatky vytvorené rôznymi umelcami. Môže obsahovať aj hudbu, či poéziu. Je to všetko, čo je možné uložiť do obálky a poslať poštovou prepravou. Poštoví umelci využívajú alternatívnu sieť na zdieľanie svojej umeleckej práce. Takýmto spôsobom sa spájajú aj s inými umelcami.
V Múzeu moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach bolo niekoľko mail-artových výstav, ktoré boli prepojené na tvorbu Warhola a jeho priateľov. Medzi nimi aj Raya Johnsona zo Spojených štátov amerických, ktorý je považovaný za prvého poštového umelca. Johnson začal experimentovať s umením v pošte v roku 1943. Tieto experimenty slúžili na bezplatnú výmenu umenia cez poštovú prepravu. Johnson aj Warhol získali príležitostnú prácu grafikov a práve počas nej sa spoznali.
Koláž ma svoj pôvod vo francúzskom slove „collage“, čo znamená lepenie. Sú to rôzne výtvarné techniky a umelci pri ich vytváraní využívajú rôzne papiere, reprodukcie, fotografie, textil, predmety a podobne.
Môžeme ich nájsť aj v expozícii Múzea moderného umenia Andyho Warhola v Medzilaborciach. Fotomontáž českého výtvarníka Michala Cihlářa je umiestnená v stálej expozícii. Umelec zobrazil Warhola, ako sa opiera o svoj bicykel na hlavnej ulici mesta Medzilaborce, no ten pritom nikdy na Slovensku nebol, krajinu poznal iba z rozprávania rodičov.
Aj Warhol vytváral koláž, napríklad portrét kamaráta a lídra skupiny The Rolling Stones, Micka Jaggera doplnený o zlatú fóliu. Technikou koláže vyobrazil aj ruského revolucionára Vladimíra Iľjiča Lenina. Zobrazil tak aj neznámu ženu, ide o lineárny portrét z profilu na papieri a štýlový účes z krátkych vlasov. Línie jej formy sú prelínané kúskami tlmených farieb.
Andy Warhol je inšpiráciou pre viacerých umelcov. Diela, ktoré vytvoril, neustále komunikujú s divákom a v každom z diel je skrytý odkaz, ktorý nám zanechal.