Slovenský umelec s gréckymi koreňmi

Nájsť a darovať vhodný darček je niekedy skutočné umenie. Dar môže zlepšiť náladu a aj vzťah. Často dary dávame na narodeniny, výročia, či Vianoce, Deň matiek, či Valentína. Populárny dar môže byť aj umenie. Vhodný dar poukazuje aj na to, ako vnímame iných a odhaľuje aj to, či sa vieme správne rozhodnúť a aj mieru empatie. V ateliéry Achilaes Glass Art and Desing sa dá nájsť umenie, ktoré môže slúžiť ako dar.

Objekty so skla a drahých kovov, môžu byť darom na každú príležitosť. Veľmi častý je motív skleneného srdca, rôznych farieb a rôznych veľkostí. Ponúkajú aj karafy, misy, či vázy, no aj rôzne iné sklenené objekty.

Ateliér Achillea Sdoukosa ponúka jedinečné dary. Umelec pracoval aj na daroch ako kríž Sedembolestnej Panny Márie, ktorý premiér Peter Pellegrini daroval vo Vatikáne pápežovi Františkovi. Vytvoril objekty, ktoré odovzdali do daru pri diplomatom či politikom.  Umelec vyrobil dary aj tenisovú Dominiku Cibulkovú, či českú speváčku Helenu Vondráčkovú.Medzi sochami aj objektami zo skla sa nájde určite vhodný darček pre každého.

 Aj keď meno znie cudzokrajne má slovenské korene, je to syn výtvarníčky Ingrid Zámečníkovej, tá študovala grafiku na Vysokej škole výtvarných umení u Albína Brunovského a následne sa vydala Grécka.

Umelcov otec nebol z umeleckého pro­stredia, no venoval sa dizajnu a pracoval s neónovými efektmi. Tragicky zahynul pri lete na deltapláne.

Z Atén sa tak s mamou vrátil na Slovensko a študoval na Vysokej škole výtvarných umení. Vystavoval v Paríži, Moskve aj v Miláne. Verejnosti známy najmä ako autor ceny Krištáľové krídlo. Okrem toho má aj kapelu a hrá na s gitaru v ruke postaví na pódium. Začal hrávať s punkovou skupinou Karpina, ktorá je známe vďaka hitom Prievidza a Doktor Fico.